Top Ten Films of 2007
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | There Will Be Blood | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Zodiac (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Before the Devil Knows You're Dead | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Diving Bell and the Butterfly, The ( Scaphandre et le papillon, Le ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Once | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Wind That Shakes the Barley | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Eastern Promises | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Grindhouse | 4.0/4 | 2.8/4 |



