Jason Statham
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Transporter | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Transporter 2 | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Transporter 3 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Crank | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Crank: High Voltage | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Revolver (2007) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | War (2007) | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 10. | Safe (2012) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Killer Elite (2011) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Death Race | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | The Mechanic (2011) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Parker | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale | 4.0/4 | 1.5/4 | |
| 16. | Redemption (2013) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | The Bank Job | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | The Italian Job (2003) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 19. | The Expendables | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 20. | Cellular | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 21. | Mean Machine | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 22. | Chaos (2007) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Blitz (2011) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 24. | 13 (2010) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 25. | Chaos (2006) | N/A | 2.1/4 | |
| 26. | The Expendables 2 | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 27. | Furious 7 | N/A | 2.8/4 | |
| 28. | Gnomeo and Juliet | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 29. | Homefront | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 30. | Ghosts of Mars | N/A | 2.1/4 | |
| 31. | London (2006) | N/A | 2.2/4 | |
| 32. | The One (2001) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 33. | Turn It Up | N/A | 2.6/4 |



