My Favorite Action Films by Kyle(The Rebel)

My Favorite Action Films

# Movie Title Rating Overall Add
1. Speed (1994) 4.0/4 2.9/4
2. The Terminator 4.0/4 3.1/4
3. Hard Target 4.0/4 2.3/4
4. Rambo: First Blood 4.0/4 3.0/4
5. Cliffhanger (1993) 4.0/4 2.6/4
6. Missing in Action 3.0/4 2.3/4
7. Vertical Limit 4.0/4 2.3/4
8. Thelma & Louise 3.5/4 2.9/4
9. The Untouchables (1987) 4.0/4 3.1/4
10. Sudden Death 3.0/4 2.2/4
11. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
12. Terminator 3: Rise of the Machines 4.0/4 2.4/4
13. Terminator Salvation 4.0/4 2.6/4
14. Changing Lanes (2002) 3.0/4 2.5/4
15. Face/Off 3.5/4 2.7/4
16. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
17. Indiana Jones and the Temple of Doom 4.0/4 3.0/4
18. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
19. Bullitt 3.0/4 2.8/4
20. Live Wire (1992) 3.5/4 2.3/4
21. Runaway Train 4.0/4 2.9/4
22. Passenger 57 4.0/4 2.4/4
23. Die Hard 4.0/4 3.3/4
24. Trapped (2002) 3.0/4 2.3/4
25. Drop Zone 3.5/4 2.1/4
26. Trespass (1992) 3.5/4 2.0/4
27. Judgment Night 3.5/4 2.5/4
28. Turbulence 4.0/4 2.0/4
29. Beverly Hills Cop 3.5/4 2.9/4
30. The Running Man (1987) 4.0/4 2.7/4
31. Predator (1987) 4.0/4 3.0/4
32. Independence Day (1996) 4.0/4 2.8/4
33. The Day After Tomorrow 4.0/4 2.6/4
34. Deep Impact 3.0/4 2.4/4
35. Daylight (1996) 3.5/4 2.5/4
36. The Living Daylights 4.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name