Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Good Luck Chuck | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 2. | 300 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Gangs of New York (2002) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Wedding Crashers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Ocean's Eleven (2001) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Super Troopers | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 11. | The Green Mile | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Gone with the Wind | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 |



