Willis, Bruce
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Die Hard 2: Die Harder | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Striking Distance | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Die Hard: With a Vengeance | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Four Rooms | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | 12 Monkeys | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Fifth Element | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Jackal (1997) | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 10. | The Siege (1998) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | The Sixth Sense | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | The Kid (2000) | 1.0/4 | 2.2/4 | |
| 13. | Unbreakable | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Hart's War | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Tears of the Sun | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Ocean's Twelve | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 17. | Hostage (2005) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | Sin City | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Alpha Dog | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Lucky Number Slevin | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 21. | Planet Terror | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 22. | Live Free or Die Hard | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 23. | Cop Out | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 24. | The Expendables | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 25. | Red (2010) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 26. | Looper | 2.5/4 | 2.9/4 |



