Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Mist | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Jeepers Creepers (2001) | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 3. | Jeepers Creepers II | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 4. | Waxwork (1988) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Sleepy Hollow | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Night of the Living Dead (1968) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Dawn of the Dead (2004) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Dawn of the Dead (1979) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Day of the Dead (1985) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | 28 Days Later | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | 28 Weeks Later | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | The Crazies (1973) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Dog Soldiers | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | The Descent (2006) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Martin (1978) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | George A. Romero's Land of the Dead | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 17. | Evil Dead 2 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Army of Darkness | 4.0/4 | 3.0/4 |



