Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Clerks | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Scott Pilgrim vs. The World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | I'm Not There | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Ferris Bueller's Day Off | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Monsters, Inc. | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Shrek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Finding Nemo | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | A Man for All Seasons | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 15. | War Horse | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 16. | J. Edgar | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 18. | Lifeforce | N/A | 2.4/4 |



