Top Family Movie List by OracleElizabeth

Top Family

# Movie Title Rating Overall Add
1. 101 Dalmatians (1961) 2.5/4 2.9/4
2. Babe (1995) 3.0/4 2.7/4
3. Beauty and the Beast (1991) 2.5/4 3.2/4
4. Cars 3.0/4 2.8/4
5. Charlotte's Web (1973) 2.5/4 2.9/4
6. Fantasia 2000 3.0/4 2.8/4
7. Home Alone 2.5/4 2.9/4
8. The Hunchback of Notre Dame (1996) 2.5/4 2.8/4
9. The Incredibles 3.0/4 3.1/4
10. Inside Out (2015) 3.0/4 3.3/4
11. Iron Will 3.0/4 2.7/4
12. Kiki's Delivery Service ( Majo no takkyûbin ) 3.0/4 3.1/4
13. Lady and the Tramp (1955) 3.0/4 3.0/4
14. The Lion King (1994) 3.0/4 3.3/4
15. The Little Mermaid (1989) 3.0/4 3.0/4
16. Mary Poppins 2.5/4 3.0/4
17. Monsters, Inc. 2.5/4 3.2/4
18. Snow White and the Seven Dwarfs 3.0/4 3.0/4
19. Willy Wonka & the Chocolate Factory 2.5/4 3.1/4
20. The Witches (1990) 2.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name