Watched in 2012
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Tinker Tailor Soldier Spy | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Moneyball | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Descendants (2011) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Tree of Life | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Drive (2011) | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Hugo | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Hunger Games | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Sin Nombre | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | The Avengers (2012) | 4.0/4 | 3.3/4 |



