Martin Scorsese Movies by Gounter

Martin Scorsese Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
2. The Departed 3.5/4 3.3/4
3. Shutter Island 3.0/4 3.1/4
4. Casino 3.0/4 3.2/4
5. Raging Bull 2.5/4 3.3/4
6. Cape Fear (1991) 2.5/4 2.8/4
7. Taxi Driver (1976) 2.5/4 3.3/4
8. The Wolf of Wall Street 2.0/4 3.3/4
9. Gangs of New York (2002) 2.0/4 3.0/4
10. The King of Comedy (1983) 2.0/4 3.1/4
11. Hugo 2.0/4 3.0/4
12. Mean Streets 1.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name