Top Action Movie List by Alex

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Die Hard 4.0/4 3.3/4
2. Lethal Weapon 4.0/4 3.0/4
3. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
4. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
5. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 4.0/4 3.0/4
6. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
7. Predator (1987) 3.5/4 3.0/4
8. Enter the Dragon 3.0/4 3.1/4
9. Armageddon 3.0/4 2.6/4
10. Jurassic Park 3.5/4 3.2/4
11. The Transformers (2007) 3.5/4 2.8/4
12. Casino Royale (2006) 3.5/4 3.1/4
13. Aliens 3.5/4 3.3/4
14. Starship Troopers 4.0/4 2.7/4
15. RoboCop (1987) 3.5/4 2.9/4

Recent Comments

Alex
Alex
Movie God

Alex - wrote on 07/22/07 at 08:18 PM CT

Top Action List comment

Though, the list is not complete, I think you get the idea of what I think is a good action movie. Not only is it entertaining, it is also smart.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name