Movies I Have Seen
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Jane Austen Book Club | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Becoming Jane | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Vantage Point | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Definitely, Maybe | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | 27 Dresses | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Pride and Prejudice (2005) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Little Children | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Crash (2005) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Babel | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 11. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 12. | The Godfather: Part III | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Casablanca | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Singin' in the Rain | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Secondhand Lions | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Hocus Pocus | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Hook (1991) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 18. | 21 Grams | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Requiem for a Dream | 3.0/4 | 3.1/4 |



