Movies I've Watched 1
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Cold Mountain | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Happy Feet | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Moulin Rouge (2001) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Prestige (2006) | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Swordfish | N/A | 2.4/4 | |
| 6. | Corpse Bride | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Van Helsing | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Edward Scissorhands | N/A | 3.1/4 | |
| 9. | X2 - X-Men United | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | X-Men | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | A Nightmare on Elm Street (1984) | N/A | 3.0/4 | |
| 12. | Pirates of the Caribbean: At Worlds End | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Secret Window | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 16. | Sleepy Hollow | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | American Gangster | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 18. | A Beautiful Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 19. | Master and Commander: The Far Side of the World | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Entrapment | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 21. | First Knight | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 22. | The League of Extraordinary Gentlemen | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 23. | The Rock | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 24. | Face/Off | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 25. | A Few Good Men | N/A | 3.0/4 |



