Top Horror Movie List by Jeremy

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. Rosemary's Baby 4.0/4 3.0/4
2. Halloween (1978) 4.0/4 3.2/4
3. Alien 4.0/4 3.3/4
4. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
5. Se7en 4.0/4 3.3/4
6. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
7. The Thing (1982) 4.0/4 3.2/4
8. The Exorcist (1973) 3.5/4 3.1/4
9. Dawn of the Dead (1979) 3.5/4 3.1/4
10. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
11. The Evil Dead (1983) 3.5/4 3.0/4
12. Nosferatu the Vampyre ( Nosferatu: Phantom der Nacht ) 3.0/4 3.0/4
13. Session 9 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name