Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Toy Story 3 | N/A | 3.3/4 | |
| 2. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Finding Nemo | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Beauty and the Beast (1991) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Shrek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Monsters, Inc. | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Aladdin (1992) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The Nightmare Before Christmas | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Up (2009) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Toy Story 2 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | The Little Mermaid (1989) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Kung Fu Panda | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | How the Grinch Stole Christmas (1966) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Snow White and the Seven Dwarfs | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Ice Age | 3.0/4 | 2.9/4 |



