| 1. | Mission: Impossible | 3.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 2. | The Birdcage | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 3. | The Crucible (1996) | 2.5/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 4. | Primal Fear | 2.5/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 5. | Swingers | 2.5/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 6. | Dead Man | 2.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 7. | Familia (1997) | 2.5/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 8. | From Dusk Till Dawn | 2.5/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 9. | Romeo + Juliet (1996) | 2.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 10. | Matilda (1996) | 2.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 11. | Broken Arrow (1996) | 2.0/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 12. | Fear (1996) | 2.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 13. | Space Jam | 2.0/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 14. | Independence Day (1996) | 2.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 15. | Shall We Dance? ( Shall we dansu? ) | 2.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 16. | 101 Dalmatians (1996) | 2.0/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 17. | Happy Gilmore | 2.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 18. | Scream (1996) | 2.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 19. | Jack | 2.0/4 | 2.0/4 |  | 
			
											
								| 20. | Mars Attacks! | 1.5/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 21. | Jingle All the Way | 1.5/4 | 1.9/4 |  | 
			
											
								| 22. | Beavis and Butt-head Do America | 1.0/4 | 2.4/4 |  |