Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Drop Dead Gorgeous | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Pretty Woman | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Curly Sue | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 4. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Notebook (2004) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Harvey | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Shopgirl | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | The Lion King (1994) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Little Miss Sunshine | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Elf | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Gladiator (1992) | N/A | 2.3/4 | |
| 12. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | N/A | 3.3/4 | |
| 13. | Overboard (1987) | N/A | 2.7/4 | |
| 14. | Sweet Home Alabama | N/A | 2.6/4 | |
| 15. | Moulin Rouge (2001) | N/A | 2.8/4 | |
| 16. | Ocean's Eleven (2001) | N/A | 3.0/4 | |
| 17. | Interview with the Vampire | N/A | 3.0/4 | |
| 18. | The Money Pit | N/A | 2.4/4 | |
| 19. | Sleeping with the Enemy | N/A | 2.4/4 | |
| 20. | Ever After: A Cinderella Story | N/A | 2.7/4 | |
| 21. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | N/A | 3.0/4 | |
| 22. | Robin Hood: Men in Tights | N/A | 2.6/4 | |
| 23. | The Silence of the Lambs | N/A | 3.4/4 | |
| 24. | Chicago (2002) | N/A | 2.8/4 | |
| 25. | The Breakfast Club | N/A | 3.2/4 |



