Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Indiana Jones and the Last Crusade | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Star Wars: Episode I - The Phantom Menace | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 5. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Road to Perdition | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Planet of the Apes (1968) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | I Am Legend | N/A | 2.8/4 | |
| 11. | The Golden Compass | N/A | 2.3/4 | |
| 12. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 |



