Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Blazing Saddles | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Monty Python and the Holy Grail | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Team America: World Police | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Billy Madison | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Office Space | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Waiting for Guffman | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Wet Hot American Summer | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | The Big Lebowski | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Airplane! | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Some Like It Hot (1959) | N/A | 3.2/4 | |
| 11. | The Jerk | N/A | 2.9/4 | |
| 12. | There's Something About Mary | 2.5/4 | 2.8/4 |



