Top War
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Zulu (1964) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Schindler's List | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 4. | The Hurt Locker | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Come and See ( Idi i smotri ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Great Escape | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Life and Death of Colonel Blimp | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Apocalypse Now | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Deer Hunter | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Paths of Glory | 3.5/4 | 3.3/4 |



