Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 12. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 |



