Top Serial Killer Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Psycho (1960) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | M (1933) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Zodiac (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Monster (2003) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Henry: Portrait of a Serial Killer | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | American Psycho | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Texas Chainsaw Massacre (1974) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Manhunter (1986) | 3.5/4 | 2.8/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 07/09/09 at 12:21 PM CT
Top Serial Killer Movies comment
did you ever see, "the Minus Man" with owen wilson? That was a good moive for this genre.




