X these Blu-Ray's To Buy List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Role Models | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Hellboy II: The Golden Army | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Visitor (2008) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | The Bank Job | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Zack and Miri Make a Porno | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 7. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | American History X | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Reservoir Dogs | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | The Sixth Sense | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Adventures of Baron Munchausen (1989) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Grindhouse | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Redbelt | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Be Kind Rewind | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 15. | A Time to Kill (1996) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Into the Wild | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 17. | X-Men | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | X2 - X-Men United | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Punch Drunk Love | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Glory (1989) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 21. | Frailty | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Tremors | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 23. | Little Miss Sunshine | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 24. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 25. | The Negotiator (1998) | 3.0/4 | 2.7/4 |



