Denzel at His Best
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fallen (1998) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Training Day | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Philadelphia | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Courage Under Fire | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | American Gangster | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Virtuosity | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 7. | Remember the Titans | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Man on Fire (2004) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | John Q | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Inside Man (2006) | 2.5/4 | 2.9/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 04/15/09 at 11:49 AM CT
Denzel at His Best comment
anyone know the irony between, Virtuosity and American Gangster?




