Industrial
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Tetsuo, the Iron Man | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Tetsuo II: Bodyhammer | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Metropolis (1927) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Berling: Symphony of a Great City ( Berlin: Die Sinfonie der Grosstadt ) | N/A | 2.2/4 | |
| 5. | Stalker | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Eraserhead | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Wings of Honneamise ( Ôritsu uchûgun Oneamisu no tsubasa ) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Street of Crocodiles | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Akira | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Hardware | N/A | 2.4/4 | |
| 12. | Cherry 2000 | N/A | 2.2/4 | |
| 13. | Alien 3 | N/A | 2.5/4 | |
| 14. | Electric Dragon 80,000 V | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Red Desert, The ( deserto rosso, Il ) | N/A | 2.9/4 | |
| 16. | Casshern | 1.0/4 | 2.1/4 | |
| 17. | Videodrome | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Pi | N/A | 2.8/4 | |
| 19. | The Crow: City of Angels | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 20. | Death Powder ( Desu pawuda ) | N/A | 2.0/4 |



