Martial Arts/Ninja by Matt

Martial Arts/Ninja

# Movie Title Rating Overall Add
1. Robot Ninja 4.0/4 3.0/4
2. Kickboxer 4.0/4 2.5/4
3. Kickboxer 2: The Road Back 4.0/4 2.1/4
4. Bloodsport 4.0/4 2.7/4
5. Bloodsport 2 4.0/4 3.0/4
6. Enter the Dragon 4.0/4 3.1/4
7. The Octagon 4.0/4 2.2/4
8. Ninja 4.0/4 2.4/4
9. Ninja III: The Domination 4.0/4 2.9/4
10. Ninja Cheerleaders 4.0/4 3.7/4
11. Ninja Scroll ( Jûbei ninpûchô ) 4.0/4 2.9/4
12. Ninja Vengeance 4.0/4 2.3/4
13. Ninjas vs. Vampires 4.0/4 2.5/4
14. Kung Fu Arts ( Hou fu ma ) 4.0/4 3.5/4
15. Sister Street Fighter ( Onna hissatsu ken ) 4.0/4 2.9/4
16. Kung Fu Girl ( Tie wa ) 4.0/4 3.5/4
17. Gymkata 4.0/4 2.0/4
18. Blood and Bone (2009) 4.0/4 2.8/4
19. Karate Cop 4.0/4 3.5/4
20. The Karate Kid (1984) 4.0/4 2.9/4
21. The Karate Kid, Part 2 4.0/4 2.3/4
22. Ninja II: Shadow of a Tear 4.0/4 3.0/4
23. Karate Kid III 4.0/4 1.8/4
24. The Next Karate Kid 4.0/4 1.8/4
25. Karate Kid: Legends 4.0/4 2.9/4
26. The Man with the Iron Fists 4.0/4 2.3/4
27. The Man with the Iron Fists 2 4.0/4 2.5/4
28. Best of the Best (1989) 4.0/4 2.6/4
29. Best of the Best 2 4.0/4 2.5/4
30. Way of the Dragon, The ( Meng long guo jiang ) 4.0/4 3.0/4
31. The Forbidden Kingdom 4.0/4 2.5/4
32. The Last Dragon 4.0/4 2.5/4
33. Big Boss, The aka Fists of Fury ( Tang shan da xiong ) 4.0/4 2.8/4
34. Lionheart 4.0/4 2.0/4
35. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
36. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
37. Game of Death (1979) 4.0/4 2.2/4
38. Street Fighter (1994) 4.0/4 1.7/4
39. Revenge of the Ninja 4.0/4 2.1/4
40. Protector, The ( Tom yum goong ) 4.0/4 2.5/4
41. Protector 2 ( Tom yum goong 2 ) 4.0/4 2.6/4
42. Fist of Fury aka Chinese Connection, The ( Jing wu men ) 4.0/4 2.9/4
43. Lady Bloodfight 4.0/4 2.8/4
44. Danny the Dog ( Unleashed ) 4.0/4 2.8/4
45. The Quest (1996) 4.0/4 1.9/4
46. Drunken Master ( Jui kuen ) 4.0/4 3.0/4
47. Drunken Monkey ( Chui ma lau ) 4.0/4 2.5/4
48. Hero ( Ying xiong ) 4.0/4 3.0/4
49. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 4.0/4 3.0/4
50. Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny 4.0/4 3.1/4
51. Five Deadly Venoms, The ( Wu du ) 4.0/4 2.9/4
52. King Boxer aka Five Fingers of Death ( Tian xia di yi quan ) 4.0/4 3.0/4
53. Street Fighter, The ( Gekitotsu! Satsujin ken ) 4.0/4 3.0/4
54. Shaolin 4.0/4 2.5/4
55. Hard Target 4.0/4 2.3/4
56. Hard Target 2 4.0/4 3.5/4
57. Marked for Death 4.0/4 2.1/4
58. King of Beggars ( Mo jong yuen So Hak-Yi ) 4.0/4 2.5/4
59. Shogun's Ninja ( Ninja bugeicho momochi sandayu ) 4.0/4 2.9/4
60. Shogun Assassin 4.0/4 2.9/4
61. 3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain 4.0/4 1.3/4
62. From China with Death aka Wits to Wits ( Lang bei wei jian ) 4.0/4 3.5/4
63. Jet Li's: Fearless ( Huo Yuan Jia ) 4.0/4 2.9/4
64. The Last Samurai 4.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name