Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shining (1980) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Silence of the Lambs | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Cabin in the Woods | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | A Nightmare on Elm Street (1984) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Exorcist (1973) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Child's Play (1988) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Misery | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Gremlins (1984) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Dawn of the Dead (1979) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Hellraiser (1987) | 3.0/4 | 2.8/4 |
Recent Comments
The Film Rebel - wrote on 11/28/10 at 10:56 PM CT
Top Horror List comment
Halloween and Psycho need to be on this list.




