Top Movie List by Lili

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
2. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
3. The Perks of Being a Wallflower 4.0/4 3.2/4
4. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
5. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
6. Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) 4.0/4 3.1/4
7. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
8. Se7en 4.0/4 3.3/4
9. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
10. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
11. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
12. Easy A 4.0/4 2.9/4
13. Crazy, Stupid, Love. 4.0/4 2.9/4
14. The Virgin Suicides 4.0/4 2.8/4
15. Howl's Moving Castle ( Hauru no ugoku shiro ) 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name