Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | The Sting (1973) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Arrival (2016) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Dunkirk (2017) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Inside Out (2015) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Jurassic Park | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Pride and Prejudice (2005) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | True Grit (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Spider-Man: Into the Spider-Verse | 4.0/4 | 3.6/4 | |
| 14. | Butch Cassidy and the Sundance Kid | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 |



