Movies I am Ashamed I love by Josh C

Movies I am Ashamed I love

# Movie Title Rating Overall Add
1. Legally Blonde 3.0/4 2.4/4
2. Legally Blonde 2: Red, White & Blonde N/A 1.9/4
3. The Core 3.0/4 2.1/4
4. Soldier (1998) 3.0/4 2.3/4
5. Escape from New York 2.5/4 2.8/4
6. Pee Wee's Big Adventure 4.0/4 2.6/4
7. Zoolander 3.0/4 2.5/4
8. Road House (1989) 2.5/4 2.6/4
9. RoboCop (1987) 4.0/4 2.9/4
10. Congo 2.5/4 1.9/4
11. Armageddon 3.0/4 2.6/4
12. The Ice Pirates 3.0/4 2.4/4
13. The Relic (1997) 3.0/4 2.3/4
14. Tin Cup 3.5/4 2.5/4
15. Starship Troopers 3.5/4 2.7/4

Recent Comments

Topher
Topher
Producer

Topher - wrote on 09/11/08 at 04:03 AM CT

Movies I am Ashamed I love comment

Soldier left me wishing I had no emotions -- so I wouldn't have to put up with the frustration of seeing this damn movie on Korean TV twice a week.

Sandy Toksvik
Sandy Toksvik
Movie Star

Sandy Toksvik - wrote on 09/19/07 at 12:49 AM CT

Movies I am Ashamed I love comment

Robocop and Starship Troopers? why would you be ashamed of those? Verhoeven is not your run of the mill director.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name