Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Django Unchained | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Dumb and Dumber | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Full Metal Jacket | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Once Upon a Time in America | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Once Upon a Time in the West | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 12. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 13. | The Godfather: Part III | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 16. | There Will Be Blood | 4.0/4 | 3.1/4 |
Recent Comments
Kristof - wrote on 08/29/14 at 09:02 AM CT
Top Movie List comment
A collection of the best movies ever made. Ranging from drama and mafia to just silly comedy's. No chick flicks though, sorry, but they just really are NEVER good! Oh, that also goes for nature disaster movies.




