Movies with the best scores of Jerry Goldsmith by Invencible

Movies with the best scores of Jerry Goldsmith

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Blue Max 4.0/4 2.5/4
2. Papillon (1973) 4.0/4 3.1/4
3. Hour of the Gun 4.0/4 2.8/4
4. Lonely Are the Brave 4.0/4 3.0/4
5. Freud 4.0/4 2.9/4
6. Capricorn One 3.5/4 2.5/4
7. Tora! Tora! Tora! 3.5/4 2.7/4
8. Poltergeist (1982) 4.0/4 3.0/4
9. Legend (1986) 4.0/4 2.7/4
10. The Secret of NIMH 4.0/4 2.9/4
11. Patton 4.0/4 3.1/4
12. The Russia House 3.0/4 2.3/4
13. The Swarm 2.5/4 1.8/4
14. Rambo: First Blood 3.5/4 3.0/4
15. Gremlins (1984) 4.0/4 2.9/4
16. The Wind and the Lion 4.0/4 2.7/4
17. Under Fire 3.5/4 2.6/4
18. In Harm's Way 4.0/4 2.9/4
19. The Boys from Brazil 4.0/4 2.6/4
20. The Cassandra Crossing 3.0/4 2.6/4
21. The Mephisto Waltz 3.5/4 2.2/4
22. The Sand Pebbles 4.0/4 3.0/4
23. Seconds 4.0/4 3.0/4
24. Night Crossing 2.5/4 2.3/4
25. Rio Conchos 3.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name