Just Say No (Best Drug Films)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Boogie Nights | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Requiem for a Dream | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Permanent Midnight | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Scarface (1983) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Blow | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Panic in Needle Park | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Trainspotting | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Man with the Golden Arm | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Fear and Loathing in Las Vegas | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Less than Zero | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Traffic (2000) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Clean and Sober | N/A | 2.8/4 | |
| 13. | Drugstore Cowboy | N/A | 2.8/4 | |
| 14. | The Basketball Diaries | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Sid and Nancy | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | New Jack City | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Rush (1992) | 2.5/4 | 2.7/4 | 
Recent Comments
sapien - wrote on 08/11/09 at 11:20 PM CT
Just Say No (Best Drug Films) comment
What about "Up in Smoke?" Can't Cheech and Chong get some love?!
Holas - wrote on 04/17/09 at 07:46 AM CT
Just Say No (Best Drug Films) comment
i'm just glad you think it's worthy to be up there...great flick
Holas - wrote on 04/16/09 at 02:21 PM CT
Just Say No (Best Drug Films) comment
i hope this isn't in the best order, but i agree with most of the list. i haven't seen your number 3, 6, 8 12, 13, and 15. The ones i had are great. the only dif. is i think i would also have 'New Jack City" on my list





