Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Terminator | N/A | 3.1/4 | |
| 2. | Ghostbusters (1984) | N/A | 3.1/4 | |
| 3. | Beverly Hills Cop | N/A | 2.9/4 | |
| 4. | The Karate Kid (1984) | N/A | 2.9/4 | |
| 5. | Gremlins (1984) | N/A | 2.9/4 | |
| 6. | Red Dawn (1984) | N/A | 2.6/4 | |
| 7. | Police Academy | N/A | 2.5/4 | |
| 8. | Back to the Future | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Rocky IV | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Rambo: First Blood Part 2 | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Commando (1985) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Aliens | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Top Gun (1986) | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Crocodile Dundee | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | The Karate Kid, Part 2 | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 16. | Cobra (1986) | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 17. | Full Metal Jacket | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Lethal Weapon | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Eddie Murphy Raw | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Beverly Hills Cop II | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 21. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 22. | The Naked Gun: From the Files of Police Squad! | 2.0/4 | 2.8/4 |



