Movies I Have Seen
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Village (2004) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Signs | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Lady in the Water | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 5. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Matrix Reloaded | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | The Matrix Revolutions | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Kingdom of Heaven | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Breach (2007) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | The Chronicles of Narnia: Prince Caspian | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | American Gangster | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 13. | The Great Debaters | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Deja Vu (2006) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Dead Poets' Society | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Swing Kids (1993) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Batman Begins | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 18. | The Princess Bride | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 19. | The X Files: Fight the Future | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 20. | X-Men | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 21. | X2 - X-Men United | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | X-Men: The Last Stand | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Date Movie | 1.5/4 | 1.1/4 | |
| 24. | Just Friends (2005) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 25. | Timeline | 2.0/4 | 2.1/4 |



