Top Horror Movie List by DarkAngelz

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Lost Boys 4.0/4 2.9/4
2. From Dusk Till Dawn 4.0/4 2.8/4
3. Interview with the Vampire 4.0/4 3.0/4
4. Queen of the Damned 4.0/4 2.5/4
5. Blade (1998) 4.0/4 2.8/4
6. Blade II 3.0/4 2.6/4
7. Blade: Trinity 3.0/4 2.4/4
8. Dawn of the Dead (2004) 3.0/4 2.8/4
9. Dawn of the Dead (1979) 4.0/4 3.1/4
10. George A. Romero's Land of the Dead 3.0/4 2.5/4
11. Resident Evil (2002) 4.0/4 2.7/4
12. Resident Evil: Afterlife 4.0/4 2.5/4
13. Resident Evil: Apocalypse 3.0/4 2.5/4
14. Resident Evil: Extinction 3.0/4 2.6/4
15. The Cabin in the Woods 4.0/4 2.9/4
16. The Thing (1982) 4.0/4 3.2/4
17. The Thing (2011) 4.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name