My Favortie Films of 1995 by Lee

My Favortie Films of 1995

# Movie Title Rating Overall Add
1. Casino 4.0/4 3.2/4
2. Braveheart (1995) 4.0/4 3.2/4
3. Toy Story 4.0/4 3.3/4
4. Heat (1995) 4.0/4 3.2/4
5. The Basketball Diaries 4.0/4 2.8/4
6. Se7en 4.0/4 3.3/4
7. Hackers 3.0/4 2.5/4
8. Outbreak 4.0/4 2.7/4
9. Empire Records 4.0/4 2.8/4
10. Desperado (1995) 4.0/4 2.8/4
11. Bad Boys (1995) 3.0/4 2.6/4
12. Leaving Las Vegas 4.0/4 3.0/4
13. Assassins (1995) 3.0/4 2.5/4
14. Goldeneye 4.0/4 2.8/4
15. The Quick and the Dead (1995) 3.0/4 2.6/4
16. Dangerous Minds 3.0/4 2.4/4
17. Nine Months (1995) 3.0/4 2.3/4
18. Waterworld 3.0/4 2.3/4
19. Die Hard: With a Vengeance 3.0/4 2.9/4
20. Batman Forever 2.5/4 2.1/4
21. Tommy Boy 2.0/4 2.8/4
22. Ace Ventura: When Nature Calls 3.0/4 2.2/4
23. Judge Dredd (1995) 2.5/4 2.2/4
24. Mortal Kombat (1995) 3.0/4 2.3/4
25. Sudden Death 2.0/4 2.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name