Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Sherlock Holmes: A Game of Shadows | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Sherlock Holmes (2009) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | The Soloist | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Jurassic Park | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Goonies | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Arachnophobia | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Iron Man (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Star Trek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Iron Man 2 | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | In Her Shoes | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Batman (1989) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Brave (2012) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Star Trek IV: The Voyage Home | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 |



