Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Thor | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Star Trek | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Chopper | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Scum | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | I Am Legend | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Iron Man 2 | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | This is England | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Elf | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | 2012 | N/A | 2.5/4 | |
| 11. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Dog Soldiers | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Saw | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Rambo | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 16. | Rocky (1976) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Quadrophenia | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Toy Story | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 19. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 20. | Fight Club | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 21. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 22. | The Dark Knight | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 23. | Forrest Gump | 3.0/4 | 3.3/4 |



