Worst Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 2. | A Bug's Life | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Chicken Run | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | The Emperor's New Groove | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The Iron Giant | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Madagascar | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Monkeybone | 1.0/4 | 1.7/4 | |
| 8. | Peter Pan (1953) | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Polar Express | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | The Rescuers (1977) | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | The Rescuers Down Under | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Robin Hood (1973) | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Scooby-Doo and the Ghoul School | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 14. | Scooby-Doo on Zombie Island | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Shrek 2 | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | The SpongeBob SquarePants Movie | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Tarzan (1999) | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Treasure Planet | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Brave (2012) | 1.5/4 | 2.9/4 | |
| 20. | Antz | 1.5/4 | 2.5/4 | 



