Top Comedy Movie List by cptron

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. National Lampoon's Animal House 4.0/4 3.0/4
2. Monty Python and the Holy Grail 4.0/4 3.2/4
3. Blazing Saddles 4.0/4 3.1/4
4. The Jerk 4.0/4 2.9/4
5. Kentucky Fried Movie 4.0/4 2.5/4
6. Cheech and Chong's Up in Smoke 4.0/4 2.9/4
7. Caddyshack 4.0/4 3.0/4
8. Monty Python's Life of Brian 4.0/4 3.1/4
9. Young Frankenstein 4.0/4 3.2/4
10. The Blues Brothers 4.0/4 3.1/4
11. Airplane! 4.0/4 3.0/4
12. Cheech & Chong's Next Movie 4.0/4 2.3/4
13. Stripes 4.0/4 2.9/4
14. Monty Python's The Meaning of Life 4.0/4 2.9/4
15. Stir Crazy 4.0/4 2.8/4
16. National Lampoon's Vacation 4.0/4 2.9/4
17. The Naked Gun: From the Files of Police Squad! 4.0/4 2.8/4
18. Nice Dreams 4.0/4 2.8/4
19. Ghostbusters (1984) 4.0/4 3.1/4
20. History of the World: Part I 4.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name