Top Horror Movie List by cptron

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dracula (1992) 4.0/4 2.9/4
2. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
3. The Thing (1982) 4.0/4 3.2/4
4. An American Werewolf in London 4.0/4 2.9/4
5. The Serpent and the Rainbow 4.0/4 2.6/4
6. Fright Night (1985) 4.0/4 2.8/4
7. Poltergeist (1982) 4.0/4 3.0/4
8. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
9. Interview with the Vampire 4.0/4 3.0/4
10. The Howling (1981) 4.0/4 2.6/4
11. Aliens 4.0/4 3.3/4
12. Evil Dead 2 4.0/4 3.1/4
13. Re-Animator 4.0/4 2.8/4
14. From Dusk Till Dawn 4.0/4 2.8/4
15. Hellraiser (1987) 4.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name