Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Trick 'r Treat | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Ginger Snaps | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | An American Werewolf in London | N/A | 2.9/4 | |
| 5. | Halloween (2007) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Halloween II (2009) | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 7. | Drag Me to Hell | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | The Wolf Man (1941) | N/A | 2.9/4 | |
| 9. | Paranormal Activity | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | The Lost Boys | N/A | 2.9/4 | |
| 11. | Blood and Chocolate | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 12. | Dawn of the Dead (2004) | N/A | 2.8/4 | |
| 13. | Brotherhood of the Wolf ( pacte des loups, Le ) | N/A | 2.7/4 | |
| 14. | Slither (2006) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Stay Alive | 3.0/4 | 2.1/4 |
Recent Comments
Josh C - wrote on 08/15/07 at 10:31 PM CT
Top Horror List comment
Nice, Brotherhood of the wolf, I totally forgot about that one for my top horror.




