Top Horror Movie List by Alex

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. Night of the Living Dead (1968) 4.0/4 3.1/4
2. Event Horizon 3.0/4 2.7/4
3. Halloween (1978) 3.0/4 3.2/4
4. Alien 4.0/4 3.3/4
5. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
6. Dracula (1931) 4.0/4 2.9/4
7. The Evil Dead (1983) 4.0/4 3.0/4
8. Dawn of the Dead (1979) 3.5/4 3.1/4
9. The Blair Witch Project 3.5/4 2.3/4
10. Cabin Fever (2003) 3.0/4 2.5/4

Recent Comments

Sandy Toksvik
Sandy Toksvik
Movie Star

Sandy Toksvik - wrote on 09/12/07 at 04:45 PM CT

Top Horror List comment

meh, evil dead II is superior to evil dead. If I remember right, The Last Broadcast was better than Blair Witch too.
The Thing? Ringu?

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name