Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dumb and Dumber | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Pirates of the Caribbean: At Worlds End | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Batman Begins | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Superman Returns | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Cinderella Man | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Top Gun (1986) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Gone in 60 Seconds (2000) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Love & Basketball | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Remember the Titans | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Notebook (2004) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Coyote Ugly | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 12. | Grease | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | 10 Things I Hate About You | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Sweet Home Alabama | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Shrek | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | The Sandlot | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Tristan + Isolde | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | Forrest Gump | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 19. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 20. | Casino Royale (2006) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 21. | Freedom Writers | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Crash (2005) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 23. | Cocktail (1988) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 24. | Charlie and the Chocolate Factory | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 25. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 3.5/4 | 3.0/4 |



