The Films of Quentin Tarantino
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Reservoir Dogs | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Django Unchained | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Kill Bill: Volume 1 | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Kill Bill: Volume 2 | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Jackie Brown | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Hateful Eight | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Death Proof | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Once Upon a Time ... in Hollywood | 2.0/4 | 3.2/4 |



