Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Billy Elliot | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | About a Boy | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Four Weddings and a Funeral | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Manhattan Murder Mystery | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Monsoon Wedding | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Notting Hill | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Roxanne | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Annie Hall | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | This is Spinal Tap | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Manhattan | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Harvey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Stripes | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Hannah and Her Sisters | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Being There | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Grosse Point Blank | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Breaking Away | 4.0/4 | 3.0/4 |



