Top Horror Movie List by Deskaheh

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
2. Martyrs (2008) 4.0/4 3.0/4
3. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
4. Misery 4.0/4 3.1/4
5. Psycho (1960) 3.5/4 3.3/4
6. The Omen (1976) 3.5/4 2.9/4
7. Saw 3.5/4 2.9/4
8. Carrie (1976) 3.5/4 3.0/4
9. Evil Dead 2 3.5/4 3.1/4
10. Poltergeist (1982) 3.5/4 3.0/4
11. Grindhouse 3.5/4 2.8/4
12. From Dusk Till Dawn 3.5/4 2.8/4
13. Ringu 3.5/4 2.8/4
14. Tremors 3.5/4 2.7/4
15. I Saw the Devil ( Akmareul boatda ) 3.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name