2019 Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Us | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Five Feet Apart | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | How to Train Your Dragon: The Hidden World | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Aladdin (2019) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Once Upon a Time ... in Hollywood | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Dark Phoenix | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 7. | Glass | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | The Lion King (2019) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 9. | A Dog's Way Home | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Avengers: Endgame | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Shazam! | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Spider-Man: Far From Home | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Godzilla: King of the Monsters | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Captain Marvel | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Dumbo (2019) | 2.5/4 | 2.2/4 |



