Top Comedy Movie List by woody

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. This is Spinal Tap 4.0/4 3.1/4
2. Annie Hall 4.0/4 3.1/4
3. Airplane! 4.0/4 3.0/4
4. Young Frankenstein 4.0/4 3.2/4
5. Harvey 4.0/4 3.1/4
6. Duck Soup (1933) 4.0/4 3.1/4
7. City Lights 4.0/4 3.3/4
8. Take the Money and Run 3.5/4 2.8/4
9. Waiting for Guffman 3.5/4 3.0/4
10. Sleeper (1973) 3.5/4 2.8/4
11. Groundhog Day 3.5/4 3.0/4
12. Return of the Pink Panther 3.5/4 2.7/4
13. Playtime 3.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name